Strona główna Forum Regulamin
Dołącz do klubu
Galerie Rejestry
Logowanie:
Użytkownik:
Hasło:

Zapomniałem hasła
Rejestracja nowego konta  Meteorogram - 48h


Znajomi:
Strona głowna > forum_czytaj
Forum dyskusyjne!UWAGA!

Aby móc pisać na forum, musisz być zalogowany!


Zakaz korzystania z łódek do wywozu zanet na wodach PZW Gniewkowo?

xec, 11.11.2011 12:41
Doszły mnie słuchy (z pewnego źródła) że do zarządu koła PZW Gniewkowo został złożony przez wędkarzy wniosek odnośnie zakazu korzystania z łodek zdalnie sterowanych na naszych wodach.

Wniosek uzasadniony był mniej więcej tak: Bo jak 100 osób kupi sobie łódkę to co na tym michałowie będzie sie działo?

Wniosek zapewne będzie poddany pod głosowanie na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym które odbędzie się na początku 2012 roku. Potrzebny jest plan. Należy zorganizować konkretne uzasadnienie oraz odpowiednią ilość ludzi do odrzucenia wniosku.

Uzasadnienia do odrzucenia wniosku o zakazie używania łódek są następujące:
Wywożona jest duża ilość wartościowego jedzenia, co przekłada sie na imponujące przyrosty (karpie ważące po ok. 6kg w poprzednim roku, w tym ważyły już po ponad 8 - jest co najmniej kilka takich karpi, karpie ważące poniżej 2kg które były wpuszczone do wody wiosną ważą już po ponad 3kg - takich też złowionych zostało kilka)

Dalej - wywożąc zestaw na dalekie odległości (nieosiągalne z rzutu) były zahaczane siatki ktore następnie były wyławiane z wody przez SSR. Dzięki temu kłósownictwo znacznie zmalało od czasu kiedy pojawiły się na wodzie pierwsze łodki.

Dopisujcie tutaj swoje opinie. Na zebraniu będzie potrzebny ktoś wygadany kto przedstawi wszystkie uzasadnienia przemawiające za odrzuceniem wniosku o zakazie.Odpowiedzi (3):
poldek2923 11.11.2011 18:34
Jeżeli zarząd koła pozwoli sobie na takie wymuszanie różnego rodzaju nakazów i zakazów to mogą się spodziewać że następny wniosek będzie złożony odnośnie ilości złowionych ryb lub łowienia na więcej niż dwie wędki.Dla mnie są duże plusy łowienia z wywózki,szczególnie z walką z kłusownictwem.Trzeba też brać pod uwagę że łódki zdalnie sterowane posiadają w większości Karpiarze którzy wypuszczają złowione przez siebie ryby i tym samym dają większą szansę złowienia tych ryb przez zwykłych wędkarzy w danym sezonie lub następnym.My jako Karpiarze też byśmy chcieli złożyć wniosek żeby na naszych wodach wprowadzić limit górny połowu karpia i amura.

xec 11.11.2011 21:16
A być może wejść w porozumienie ze spinningistami i wnioskować o ochrone dla większych szczupaków i sandaczy, wtedy zyskamy na ilości głosów poparcia i my i spinningisci (a wiem ze wśród nich są też tacy dla których wędkarstwo jest sportem i nie mają przeliczników typu wydana kasa musi być mniejsza od ilości złowionego mięsa).

Osobiście nieznam dyscypliny sportu oprócz wędkarstwa w której zawodnicy liczyli by na zwrot poniesionych kosztów w związku z realizowaniem pasji.

Mięsiarze do rybnego.

artur 30.11.2011 09:18
Zgadzam sie z wami ze to idiotyzm ryby maja duze przyrosty i za kilka lat bedziemy mieli duze okazy plywajace w naszych wodach a problem to niejest z lodkami tylko z ,,miesiarzami,, przedewszystkim z torunia , pseudo wedkarzami ktorzy zasmiecaja brzegi naszych wod i klosownikami

Copyright by amurek.pl